Design & Construct 2019

Düzenleyen: Yapı Kulübü - Boğaziçi Üniversitesi

Design & Construct 2019 Resim

De&Co 2019, Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü’nün 2007’den bu yana, üniversite öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirdiği geleneksel uluslararası çelik köprü yarışmasıdır.

DE&CO size ve arkadaşlarınıza proje hazırlama, takım çalışması, zaman yönetimi, uluslararası yarış deneyimi, yeni arkadaşlıklar ve para ödülü kazanma şansı katmasının yanı sıra Avrupa’daki en önemli yapı yarışmaları arasındadır.

Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsünde yer alan DE&CO, beş günlük bir süre diliminde birçok etkinliği içinde barındırır. Güney Meydanda yer alan Estetik Değerlendirme günü, okulun en güzel zamanlarından biri olan bahara denk gelmesi sebebiyle festival havasında geçmektedir. Kurulum ve yükleme testlerinin yapıldığı Güney Otoparkta ise zamana karşı yarışan takımların görüntüsü de görülmeye değer günlerden biridir.

Geçen sene DE&CO’nun 10. yılı şerefine düzenlenen, Üçüncü Köprü tasarımcı mühendisi Michel Virlogeux ve sektörün önde gelen daha nice kişilerine ev sahipliği yapan Bridge Summit adlı köprü zirvesi etkinliğinin yerine düzenlenecek olan Çelik Zirvesi ve daha birçok etkinlik sizlerle beraber olacak.

Kural dosyamızı inceledikten sonra 4-5 kişilik takımınızı kurup, projenizi uygun bir şekilde başvuru tarihinden önce bize ulaştırmanız yeterli. Ön eleme sonrası yarışmaya katılmaya hak kazandıysanız eğer takımınızla köprünüzü inşa edip, Güney Meydan’da yerinizi alabilirsiniz!

Ayrıntılar
15 Nisan 2019-19 Nisan 2019
06:00-15:00
Ücretsiz
Boğaziçi Üniversitesi
Bu etkinliği arkadaşın ile paylaş
Etkinliğini yayınlamak için bize ulaş
İletişim